0 0 €

Nákupný košík je prázdny

PECE

 

Viac ako 120 rokov skúseností a inovácií.

Základ rodinnej firmy položil Johann Kaschütz a jeho dvaja synovia už v roku 1894 založením zlievarne mäkkého železa a ocele. Vychádzajúc z ich nasadenia, požiadavky kvality a záujmu o výskum sa z našej rakúskej rodinnej firmy v priebehu viac ako 100 rokov stal moderný a úspešný podnik – dnes v 5. generácii. Samozrejme sa od týchto „zakladateľských časov“ veľa zmenilo obzvlášť z hľadiska technológií, konštrukcie a spracovateľských techník. Ale za každou prácou a každým úspechom stoja vždy ľudia, ktorí sú presvedčení o svojich nápadoch a tieto s plným nasadením dôsledne aj presadzujú. Tak môžeme dnes ako i v budúcnosti našim zákazníkom ponúkať nielen výrobky vysokej kvality spočívajúce na najmodernejších technológiách, ale aj skúsenosti a znalosti množstva ľudí, ktorí sa v minulosti spolupodieľali na úspešnej ceste nášho podniku.

Produkty Kaschütz sú určené predovšetkým pre tých, ktorí uprednostňujú ozajstné pece s vysokou kvalitou, tradíciou, dlhou životnosťou, ekológiou a priaznivou ekonomikou pred ,,na pohľad výhodnými" riešeniami.

 

Viac ako len teplo

Kachľové pece hovoria samé za seba. Neexistuje hádam nikto, kto by pri pomyslení na teplo a pohodlie, ktoré vytvára kachľová pec, nebol nadšený.

Zdravá klíma v miestnosti 

Vysokým podielom sálavého tepla, ktoré je podobné teplu slnečných lúčov, nie je potrebné vzduch silno prehrievať ako pri konvekčnom vykurovaní. Nízky teplotný rozdiel medzi teplotou steny a vzduchu v miestnosti (2 - 4°C) a vyššia vlhkosť vzduchu (40 - 60 %) značne prispievajú k pocitu pohodlia (zreteľne menej bolestí hlavy, zachrípnutí, únavy atď.) a vyrovnanému pomeru tepla medzi telom a miestnosťou. Rôznorodé typy konštrukcií zaručujú okrem toho aj najmodernejšie využitie potenciálu pecí pri vykurovaní.

 

Teplovzdušná kachľová pec

 

Teplovzdušná kachľová pec je výborným spojením výhody konvekcie teplého vzduchu (rýchlosť, pohotovosť) a čiastočnej akumulácie so sálavým teplom. Z pohľadu dnešnej potreby na krátku dobu nábehu (pre dosiahnutie tepelnej pohody po príchode z práce) a akumulácie (o najdlhší interval prikladania paliva) ide o výhodnú kombináciu. Základom pece je pecová vložka KASCHÜTZ s dokonalým spaľovacím procesom a teplovzdušný výmenník KASCHÜTZ so systémom ťahov na ochladenie spalín pred vstupom do komína.

Modelový príklad

Riešenie vykurovania pre budovu s tepelnou stratou 4 kW/h. Použijeme ľahkú teplovzdušnú kachľovú pec s potrebným nominálnym hodinovým výkonom 4 kW. Pre uvedený výkon pece odporúčaný spotrebič: pecová vložka KASCHÜTZ Euroterm 4 s teplovzdušným liatinovým výmenníkom KASCHÜTZ NHK.

(uvedený príklad je iba modelový, presný prepočet konzultujte s Vaším kachliarom)

Hypokaustová kachľová pec

 

Je to pec určená k pravidelnému vykurovaniu. Pri hypokaustovej kachľovej peci ide o moderný spôsob prenosu tepla z vnútorného priestoru pece, ktorý tvorí pecová vložka KASCHÜTZ a cordieritový ťahový systém CTS, na vonkajší plášť sálaním a konvekciou. Je to plne uzavretý systém. Výhodou takejto pece je predovšetkým dlhá doba akumulácie 10-12 hodín s pomalým a vyrovnaným odovzdávaním tepelného výkonu do priestoru, vysoká účinnosťu - až do 90%, dlhý prikladací interval paliva až 12 hodín, a v neposlednom rade príjemné sálavé teplo.
Kachľovú pec je možné postaviť aj ako kombinovanú, ktorá odovzdáva časť výkonu konvekciu (prúdením) teplého vzduchu a časť výkonu sálaním. Takýto systém je možné riadiť automatickou reguláciou spaľovania. Podľa dispozície rodinného domu možnosť postaviť pec s vykurovaním viacerých miestností (aj cez poschodie)

Modelový príklad

Tepelná potreba vykurovanej budovy je 3,4 kW/h. Potrebná povrchová plocha pece pre dosiahnutie želaného výkonu 6,8 m2 (stredná teplota vykurovaných stien cca 55°C, špecifický tepelný výkon 0,6 kW/m2). Želaná akumulačná doba 12 hod. (prikladanie každých 12 hod.) Množstvo paliva na jedno naloženie 12 kg. Použijeme pecovú vložku KASCHÜTZ Eurotherm 10 a akumulačný cordieritový ťahový systém CTS

(uvedený príklad je iba modelový, presný prepočet konzultujte s Vaším kachliarom)

 

Poloťažká kachľová pec

Poloťažká kachľová pec využíva hypokaustový systém vykurovania. Je to uzavretý pecový priestor, ktorého základom je bioohnisko (bezroštové ohnisko) a akumulačný cordieritový ťahový systém CTS. Vzduch vo vnútri pece ohrieva plášť pece, ktorý vyžaruje tepelnú energiu do priestoru sálaním. Takáto pec je po celom obvode takmer rovnako teplá.

Uvedený systém je vhodný pre alergikov z dôvodu bezprašnosti a nízkych povrchových teplôt pece (do 60°C - nedochádza k prepaľovaniu vzduchu v miestnosti).
Pre správnu funkciu systému je potrebné docieliť kvalitné, ekologické spaľovanie pri teplote okolo 800°C. Podľa dispozície rodinného domu možnosť postaviť pec s vykurovaním viacerých miestností (aj cez poschodie).

 

 

Modelový príklad

Projektovanie poloťažkej kachľovej pece s použitím bioohniska (bezroštového ohniska) je podobné ako pri hypokaustovej kachľovej peci s použitím pecovej vložky.Celý systém je možné automatizovať použitím automatickej regulácie spaľovania, ktorá zabezpečí optimálne podmienky procesu horenia, docieli vysokú účinnosť systému (až do 90 %) a prinesie značnú úsporu paliva.
Prikladanie paliva 1-2x za deň.
Vysoká účinnosť 80-90%.

(uvedený príklad je iba modelový, presný prepočet konzultujte s Vaším kachliarom)

 

Sklenená akumulačná pec MIO

Funkčnosť a dizajn

Funkčnosť a dizajn na najvyššej úrovni. MIO funguje ako krb aj kachľová pec. To znamená, MIO na jednej strane okamžite odovzdáva do miestnosti teplo a na druhej strane ho prostredníctvom rafinovaného kanálového systému zo šamotu uchováva na dlhú dobu. Jedno zakúrenie = 6 až 12 hodín tepla! Moderný dizajn zo skla. Rôzne, individuálne možnosti konštrukcie dodajú každej miestnosti osobité čaro. Veľkoryso dimenzované sklenené dvierka umožňujú relaxačné pozorovanie plápolajúceho ohňa a vytvárajú príjemnú, uvoľnenú atmosféru.

Život

Pohodlie, ktoré stojí za to. MIO sa vytváraním množstva príjemného sálavého tepla postará o vynikajúcu klímu v miestnosti. Teplo pôsobí na pokožku ako slnečné lúče. Zdravé bývanie v dôsledku vyššej vlhkosti vzduchu (40-60%), čo má pozitívne účinky na celý organizmus. Zreteľne menej bolestí hlavy, zachripnutí a únavy sa postarajú o nový pocit zo života.

Sťahovanie

Sťahovanie sa – žiadny probém. MIO je možné kedykoľvek a s malým vynaložením síl rozmontovať. To znamená, že MIO nie je viazaný na jedno miesto ako murovaná kachľová pec alebo pevne zabudované centrálne kúrenie. V skratke, zoberiete si svoje kúrenie jednoducho so sebou. Preto je MIO optimálne vhodné aj pre nájomné byty. MIO ako aktuálne a energiu šetriace dodatočné kúrenie na prechodné obdobie alebo alternatívne centrálne kúrenie pre nízkoenergetické domy. Zmena farby – úplne individuálne. Aby sa MIO perfektne hodil do nového obytného priestoru, je možné sklá jednoducho vymeniť.

PLUS

Vysokokvalitné príslušenstvo pre viac komfortu. Na želanie je možné MIO dovybaviť rôznym príslušenstvom presne podľa Vašich osobných požiadaviek.
Teplovodný výmenník - nasadený na vložku, využíva jej vysoké výstupné teploty na ohrev vykurovacej vody prípadne teplej úžitkovej vody do zásobníka.
Elektronická regulácia euromatic - odstráni po zapálení dreva ďalšiu obsluhu pece. Mikroprocesor stráži pomocou snímača teplotu horenia a v optimálnom čase plneautomaticky uzavrie prívod vzduchu.

EKO

Ekonomicky a ekologicky správne vykurovanie. MIO okúzľuje svojím vyváženým pomerom ceny a úžitku. MIO ušetrí pri správnom použivaní až 40% nákladov na energie, čím sa obstarávacia cena v priebehu niekoľkých pár rokov amortizuje. Drevo predstavuje domáce a stále dorastajúce palivo. Približne polovicu našej krajiny tvorí les. Trvalo udržateľné a starostlivé obhospodarovanie zabezpečí nielen jeho zásoby, ale vytvára aj pracovné miesta.

Drevo

V MIO sa vykuruje výlučne s drevom alebo drevenými briketami. Keď drevo v lese spráchnivie, vzniká to isté množstvo oxidu uhličitého, ktoré sa uvoľní aj pri jeho správnom spaľovaní. Obnoviteľné, na CO2 neutrálne palivo, drevo, nás robí nielen nezávislými od rafinérskych, elektrárenských a plynových nadnárodných spoločností, ale chráni aj naše životné prostredie.

 

Prečo Kaschütz

 

Prejsť na produkt:                             

Sady ohnísk a ťahovSamostatné ohniská a komponenty
Stavebné kachliarske materiályAkumulačné pece MIO